TipyFotobusinessUmělá inteligence

Konkrétní příkazy/prompts pro AI (AI, 3. část)

Jak vám může AI ulehčit práci jsme si řekly, jak ji využít v oblasti marketingu a SEO máme taky za sebou a dneska se konečně podíváme na pár konkrétních příkazů, které můžete zadat do ChatGPT. Berte je jako inspiraci, hrajte si a zkoušejte samy, co vše pro vás může tahle AI udělat, a jaké má naopak limity. Tímto "článkem" sérii prozatím uzavíráme, určitě to ale není poslední článek na téma umělé inteligence.

Přečíst článek
TipyFotobusinessUmělá inteligenceMarketing

Marketing a SEO pro fotografky s pomocí AI (AI, 2. část)

V dnešní digitální době hrají marketing a SEO klíčovou roli při přilákání nových zákazníků nejen pro fotografky. S narůstající konkurencí na trhu je důležité využívat moderní technologie, které vám pomohou vyniknout a získat větší pozornost. Jedním z takových nástrojů je i umělá inteligence (AI). V tomto článku se podíváme na několik konkrétních způsobů, jak můžete využít AI pro marketing a SEO. Pro lepší čtivost článku uvádím konkrétní nástroj – ChatGPT, ale nebojte se zkoušet i jeho alternativy :-)

Přečíst článek
TipyFotobusinessUmělá inteligence

Jak můžu jako fotografka využít AI? (AI, 1. část)

Umělá inteligence (AI) se stává stále více běžnou součástí moderního světa a nachází své uplatnění i v oblasti fotografie. Skočte na tenhle trend i vy a delegujte práci, která vás zdržuje, nebo si nechte pomoci v oblastech, kde se necítíte jako ryba ve vodě.

Přečíst článek
Pro začátečníkyFotobusiness

Sharing is caring aneb buďte kolegyně, ne konkurentka

„Amatéři si konkurují, profesionálové si pomáhají,“ tak znělo motto několika ročníků Festivalu svatebních fotografů a kameramanů, které mi i po letech zůstalo v paměti. Sociální sítě nás vedou k neustálému porovnávání. Máte pocit, že nikdy nejste dost dobré, že ostatní mají lepší fotky i zajímavější zakázky. Je to past, vždycky najdete někoho, kdo bude lepší.

Přečíst článek
Rozhovory

18 slov pro Nikolu Elefant

V dnešním rozhovoru jsme vyzpovídaly tradičními otázkami Nikolu Elefant - portrétní, fashion a svatební fotografku.

Přečíst článek
Fotobusiness

5 důvodů, proč byste si měly udělat vlastní web

Máte web? Myslíte si, že to v době Instagramu a Facebooku nemá smysl? Nebo patříte mezi ty, co jeho tvorbu na žebříčku priorit neustále odsouvají? Tady je několik důvodů, proč si myslíme, že mít web smysl má a pokud to s focením myslíte vážně, měly byste se na něj vrhnout co nejdříve.

Přečíst článek
Rozhovory

18 slov pro Míšu Rusaňukovou

Blíží se náš říjnový workshop s Michalou Rusaňukovou a my se už nemůžeme dočkat! Pokud to máte stejně, rády vám zkrátíme čekání. Proto jsme vyzpovídaly Mishu v našem klasickém formátu 18 slov.

Přečíst článek
Fotobusiness

Rodinné focení: V ateliéru, venku, nebo doma?

Rodinné focení kdysi nahradilo malbu rodinných portrétů, výsledkem byla fotka narovnané skupiny u jednobarevného pozadí. Dnešní rodinné fotky už ale vypadají jinak, stejně tak způsob, jakým se fotí.

Přečíst článek
Rozhovory

18 slov pro Daliboru Bijelić

Dnes jsme položily naše klasické otázky Daliboře Bijelić, ženě, jejíž jméno zazní snad pokaždé, když se zeptáme, kdo vás inspiruje.

Přečíst článek
Focení

Film is not dead

Ač se mohlo zdát, že focení na film s příchodem digitalizace odzvonilo, není tomu tak. Spousta nadšenců se ke staré dobré klasice vrací a devadesátkové i starší fotoaparáty zase vytahuje ze šuplíků svých rodičů a prarodičů.

Přečíst článek
Rozhovory

18 slov pro Hanu Brádkovou

V dnešním rozhovoru jsme naše typické jednoslovné otázky položily Haně Brádkové, rodinné fotografce, která se zaměřuje na lifestyle.

Přečíst článek

Sleduj nás na Instagramu @zenyzaobjektivem